Нещодавно в допису про травмуючи події ми писали про негативні емоції,  які виникають внаслідок таких подій і обіцяли написати про те, як із цими емоціями впоратися.  Зараз в “топі” негативних емоцій  – гнів.

Це базове почуття, яке виконує також захисну функцію. Тобто, коли ми відчуваємо гнів та злість, це означає, що в небезпеці щось дуже цінне для нас. У дітей гнів часто з’являється, коли вони відчувають страх, тривогу, безпорадність. Гнів – це дуже сильне відчуття, несе в собі руйнівну енергію, і якщо придушувати гнів та агресію, вони можуть почати руйнувати нас с середини і проявитися в хворобах!

Тому навчитися керувати своїм гнівом дуже важливо як дорослим, так і дітям.

Арт-терапія – чудовий інструмент для психологів. Наші фахівці дали поради, як проводити арт-терапію в домашніх умовах.

Як подолати гнів “тут та зараз”?

– покричати,  побити подушку, потопати ногами;

– стабілізувати дихання – дихати повільно,  видихати вдвічі повільніше,  ніж вдихати;

– зробити фізичні вправи;

– прогулятися по свіжому повітрю;

– попити води дрібними ковтками, або побувати жуйку.

Якщо ваша дитина часто стала проявляти агресію,  то поговоріть з нею про це – що саме вона відчуває. Скажіть, що гніватись – природньо.

Посттравматичний стресовий розлад, нажаль це дуже зоповсюджена задача для писхологів.  Ми написали корисну статтю про ПТСР.

Сильну енергію гніву краще направити в “мирне русло” – додати в розклад дитини більше фізичних вправ,  спорту або танців, збільшити по можливості кількість прогулянок, а якщо дитина любить малювати – дайте їй можливість виразити свої почуття через малюнок.  Навіть малювання простих каракуль олівцем на папері допоможе зняти напругу.

Дуже важливим є емоційний контакт з дитиною – розмовляйте, проводьте час разом, заведіть цікаві і корисні ритуали! И обіймайте дитину частіше.

В наступних дописах розповімо про те, як долати страх та тривогу.

Також ви можете звернутися до дитячого психолога нашого центру оффлайн або онлайн!

Таких, як наприклад, обмеження часу перебування в мережі та правило завжди відкладати гаджети під час їжі, спілкування з родиною та за 1 годину до сну. Бо надмірне перебування в інтернеті може зашкодити психічному і фізичному здоров’ю.

Залиште заявку на консультацію дитячого психолога